Soutěž: mladý čtenář

nezařazené / 20.12.2018

Městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové vyhlašuje 36. ročník soutěže Mladý čtenář 2019. Jedná se o výtvarnou a literární soutěž pro děti, žáky a studenty na téma Bajky. Oblast výtvarná – malujte, kreslete, modelujte, výtvarně tvořte na téma bajky. Oblast literární – vymyslete bajku. Výtvarné a literární práce je třeba odevzdat do 7. 3. 2019 v MěK. Hodnocení bude probíhat ve 4 kategoriích: mateřské školky, I. stupeň ZŠ + I. stupeň speciální školy, II. stupeň ZŠ + II. stupeň speciální školy + víceleté gymnázium, střední a učňovské školy. Nezapomeňte uvést své jméno a příjmení, název práce, věk, adresu bydliště, název školy a třídy. Nejlepší příspěvky vystavíme a odměníme.

Soutěž: lovci perel

nezařazené / 20.12.2018

14. 1. – 28. 11. 2019 probíhá 7. ročník oblíbené čtenářské soutěže Lovci perel. Hlavním cílem soutěže je motivovat děti ke čtení a rozvíjet porozumění textu. Soutěžící si v knihovně vybere knihu označenou jako „perlorodka“. Po přečtení knihy zodpoví otázky na pracovním listě, který obdrží současně se zapůjčenou knihou. Ze správně zodpovězené otázky získá „skutečnou“ perlu. Pracovní list obsahuje i nepovinné otázky a za jejich vypracování obdrží soutěžící speciální knihovnické bankovky Moriony. Na konci soutěže budou mít všichni lovci perel možnost utratit vydělané Moriony v knihovnickém obchůdku. Nejúspěšnější čtenáři budou odměněni. Pravidla hry a bližší informace získáte v dětském oddělení knihovny.

Otevírací doba na konci roku

nezařazené / 29.11.2018

Upozorňujeme návštěvníky, že všechna oddělení knihovny budou od pátku 21. 12. 2018 do úterý 1. 1. 2019 uzavřena! Opět se uvidíme v novém roce ve středu 2. ledna. Děkujeme za pochopení.

Soutěž o knihu: prosinec / Události

29.11.2018

Odpověď na danou otázku můžete poslat e-mailem na adresu knihovnaMT@seznam.cz, nebo odpovědět na Facebooku pod soutěžní příspěvek, nebo nám odpověď sdělit přímo v knihovně na dospělém oddělení. V listopadu se poštěstilo p. Dvořákové, které tímto gratulujeme.

Vánoční překvapení - utajené zabalené knihy! / Události

29.11.2018

Po úspěšných akcích „Rande s knihou naslepo“ a „Zajíc v pytli“ jsme si pro naše čtenáře připravili speciální vánoční edici této akce. Na dospělém oddělení na vás čekají vánočně zabalené utajené knihy, které si můžete půjčit domů a užít si moment překvapení, jakou knihu asi objevíte.

Strana 4 z 82, celkem 406 záznamů.