Soutěž: Lovci perel 2018

nezařazené / 3.01.2018

8. 1. – 1. 12. 2018 probíhá 6. ročník oblíbené čtenářské soutěže Lovci perel. Hlavním cílem soutěže je motivovat děti ke čtení a rozvíjet porozumění textu. Soutěžící si v knihovně vybere knihu označenou jako „perlorodka“. Po přečtení knihy zodpoví otázky na pracovním listě, který obdrží současně se zapůjčenou knihou. Ze správně zodpovězené otázky získá „skutečnou“ perlu. Pracovní list obsahuje i nepovinné otázky a za jejich vypracování obdrží soutěžící speciální knihovnické bankovky Moriony. Na konci soutěže budou mít všichni lovci perel možnost utratit vydělané Moriony v knihovnickém obchůdku. Nejúspěšnější čtenáři budou odměněni. Pravidla hry a bližší informace získáte v dětském oddělení knihovny. Výsledky 5. ročníku soutěže Lovci perel: 1. místo: Vavříková Nikola, 2. místo: Matysová Lenka, 3. místo: Maurer Lukáš

Soutěž: Mladý čtenář 2018

nezařazené / 3.01.2018

Městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové vyhlašuje 35. ročník soutěže Mladý čtenář 2018. Jedná se o výtvarnou a literární soutěž pro děti, žáky a studenty na téma Pověsti Moravskotřebovska. Oblast výtvarná – malujte, kreslete, modelujte, výtvarně tvořte na téma místní pověsti. Oblast literární – vymyslete místní pověst. Výtvarné a literární práce je třeba odevzdat do 8. 3. 2018 v MěK. Hodnocení bude probíhat ve 4 kategoriích: mateřské školky, I. stupeň ZŠ + I. stupeň speciální školy, II. stupeň ZŠ + II. stupeň speciální školy + víceleté gymnázium, střední a učňovské školy. Nezapomeňte uvést své jméno a příjmení, název práce, věk, adresu bydliště, název školy a třídy. Nejlepší příspěvky vystavíme a odměníme.

Soutěž o knihu! / Události

1.01.2018

Otvírací doba o svátcích / Události

22.12.2017

A pro jistotu ještě jednou připomínáme, jak máme či nemáme otevřeno přes svátky.

Čtenářská výzva 2018 / Události

20.12.2017

Server Databazeknih.cz každý rok vyhlašuje tzv. Čtenářskou výzvu. Na dospělém oddělení najdete seznam 20 témat = 20 knih, které je třeba přečíst pro splnění výzvy. Od každého z témat je připraveno několik knih, které budeme postupně během celého roku vystavovat, abychom čtenářům usnadnili výběr mezi množstvím knih v knihovně. Více informací na dospělém oddělení knihovny nebo na našem webu. Leden: kniha, podle níž byl natočen seriál, kniha od slovenského autora, kniha, která obdržela cenu Magnesia Litera.

Strana 9 z 66, celkem 328 záznamů.