Knihy / Katalog

Pokud chcete najít nějakou konkrétní knihu, můžete využít náš katalog
Přejít na katalog

Knihy / nejžádanější tituly

Literatura pro dospělé

1. Monyová, Simona: Hříšný kanec

2. Monyová, Simona: Já o koze, on o voze...

3. Monyová, Simona: Hra svalů

4. Monyová, Simona: Srdceboly

5. Shakespeare, William: Othello

6. Svěrák, Zdeněk: Po strništi bos

7. Vondruška, Vlastimil: Msta písecké panny

8. Moliére: Lakomec

9. Monyová, Simona: Ženu ani květinou...

10. Moyes, Jojo: Než jsem tě poznala

 

Literatura pro děti

1. Kinney, Jeff: Deník malého poseroutky 1

2. Disney, Walt: Popelka a její sen

3. Němeček, Jaroslav: 4 tajemství Čtyřlístku

4. Braunová, Petra: Ztraceni v čase

5. Kinney, Jeff: Deník malého poseroutky 5

6. Šmoulové

7. Harper, Aimee: Psí ráj. Kája

8. Hergé: Tintinova dobrodružství

9. Hunt, Roderick: Alík má hlad

10. Březinová, Ivona: Kluk a pes

Knihy / Knižní tipy

Archiv zveřejněných knižních tipů.
12 11 11 11 10 10 10 09 09 09 09 08 08 08 08 07 07 07 07 07 06 05 05 05 04 04 04 03 03 03 03 02 02 02 02 01

Knižní tip 11. 12. 2015: Agent Storm

prosinec 2015
Řekněme si rovnou, že tohle je poměrně kontroverzní kniha. Dán Morten Storm rozhodně není žádné neviňátko, vlastně je to rváč, feťák a džihádista. Přesto mu nejspíš budete držet pěsti. Paradoxně když už líčí svou práci proti islámskému terorismu, pravděpodobně vás napadne, že tak úplně sympatický není.
Více o knize

Knižní tip: Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů

listopad 2015
Předevčírem jsem dočetla prvotinu od Michaela Pitreho, kapitána Námořní pěchoty USA, který sloužil v Iráku. Kdo tuší, že se jednalo o válečný román, neplete se. A koho napadlo, že by tahle knížka mohla být zajímavým vánočním dárkem, má taky pravdu.
Více o knize

Knižní tip 20. 11. 2015: Kapřík Metlík: útěk

listopad 2015
Naším dnešním tipem potěšíme děti, a to zejména druháky a třeťáky z II. ZŠ, které právě dnes s touto knihou navštívil její autor Jan Opatřil. Kapřík Metlík: útěk je už třetí knihou o rybím hrdinovi, předchozí dvě si můžete půjčit hned, třetí jsme před chviličkou koupili, takže pár dní potrvá, než ji zpracujeme.
Více o knize

Knižní tip 13. 11. 2015 Mé dětství v socialismu

listopad 2015
Po včerejším vydařeném večeru stráveném s Věrou Hollou a Pavlem Oubramem u LiStOVáNí knihou Mé dětství v socialismu, nemůžeme jinak než doporučit právě tuto knížku:)
Více o knize

Knižní tip 26. 10. 2015

říjen 2015
V pondělí vás chceme nalákat na nového Kinga, novou Keleovou-Vasilkovou, nebo dvě knížky s ručními pracemi!:)
Více o knize

Knižní tip: Světla na pobřeží

říjen 2015
Františka Niedla asi není mnohým čtenářům třeba podrobně představovat. Tedy soudím podle toho, jak rychle jeho knihy mizí z našich regálů:) Napsal dvě desítky knih, z těch, které jsem četla, se mi nejvíc líbil napínavý thriller Světla na pobřeží.
Více o knize

Knižní tip 2. 10. 2015

říjen 2015
Dneska potěšíme (alespoň doufáme) ty, kteří si plánují počíst anglicky, a to ideálně nějaký současný román. Tohle jsou naše horké novinky, ovšem do půjčovní výstavy zařadíme i knížky z loňska. Na své si přijdou i ti, kteří s angličtinou teprve začínají a na nezjednodušené texty si zatím netroufnou:)
Více o knize

Knižní tip John Green: Hvězdy nám nepřály

září 2015
Ona rakovinu má, on ji měl a připravila jej o nohu. Dva mladí lidé, kteří se potkají náhodou na podpůrné skupině a hned přeskočí jiskra. Hazel Augustovi připomíná první lásku, Hazel se bojí zamilovat, protože se bojí, že když umře, zlomí to Augustovi srdce...
Více o knize

Knižní tip 18. 9. 2015

září 2015
Možná se ptáte, co bude dál, nebo se cítíte ztraceni, potřebujete inspiraci k vaření a nebo čekáte přírůstek do rodiny... Vám všem pomohou vyřešit problém naše novinky:) PS: Kdo se těší na Niedla, bude potěšen zprávou, v pondělí budou k dispozici hned tři díly jeho Čtvrtého králova psa:)
Více o knize

Knižní tip 11. 9. 2015: Návrat do Killybegs

září 2015
Tento (po dlouhé době ode mne konečně psaný) knižní tip je pro dnešní den jako stvořený - obálka úplně kopíruje počasí venku a oboje láká zalézt si pod deku s hrnkem čaje a dobrou knížkou. A jestli chcete číst něco... podmanivého, tak tahle knížka je dobrá volba:)
Více o knize

Knižní tip 4. 9. 2015

září 2015
V pondělí se můžete například naučit šít tašky, prožít Zásnuby s Tasminou Perry, zjistit, komu se pomstil Lee Child, a pokud se těšíte na babí léto, možná vás osloví Grilování Zdeňka Polreicha. Děti si začátek školního roku mohou zpříjemnit třeba knížkou Kluk, co se koupal s piraňami.
Více o knize

Knižní tip: 28. 8. 2015

srpen 2015
Dnešní knižní tip je určen pro malé i velké čtenáře. Devítiletý Milo trpí vzácnou oční vadou, kvůli níž sice postupně slepne, ale současně také vidí věci, kterých si ostatní vůbec nevšimnou. Vidět ho učí prababička, která se však musí odstěhovat do domova důchodců. Milo si při svých návštěvách začne všímat jistých podivností… Kniha hezky a netradičně popisuje svět seniorů a dětí. Jednotlivé kapitoly jsou vyprávěny z pohledu různých postav. Hlavní poselství knížky je však jasné jako facka - přátelství a rodinné vztahy jsou základ.
Více o knize

Knižní tip: 21. 8. 2015

srpen 2015
Další LiStOVáNí se blíží! A protože ve Třebové bude už za měsíc, tedy přesně 22. 9. v 18:30, je akorát tak čas přečíst si knížku, s kterou budeme LiStOVat:) Takže Zpátky ve hře Michala Viewegha je náš dnešní knižní tip!:)
Více o knize

Knižní tip 14. 8. 2015

srpen 2015
V pondělí se můžete těšit nejen na nižší teploty, ale také na nové knížky, mezi nimiž budou také tyto: Vlastimil Vondruška: Intimní historie od antiky po baroko, Hana Marie Körnerová: Druhý břeh, Stephen King: Všechno je definitivní, Jarmila Pospíšilová: Boty do nebe, Alena Horáková: Astrologie lásky a Na kole po nejkrásnějších oblastech České republiky.
Více o knize

Knižní tip 10. 8. 2015

srpen 2015
Dnešní fotka prozradí hned nejen jaké knížky mimo jiné najdete dnes mezi novinkami, ale také to, jaké květiny pěstujeme v kanceláři:)
Více o knize

Knižní tip 31. 7. 2015

červenec 2015
Možná jste i vy byli mezi více než padesáti účastníky květnové besedy s jedním z nejčtenějších českých autorů současnosti. Pokud ano, pak vás jistě potěší, že novinkám nyní kralují historické detektivky Vlastimila Vondrušky!
Více o knize

Knižní tip 27. 7. 2015

červenec 2015
Váháte, jestli se dneska vydat do knihovny? Doufáme, že přijdete, a třeba i pro některou z dnešních novinek:)
Více o knize

Knižní novinky pro děti 10. 7. 2015

červenec 2015
Myslím, že tentokrát čekají na děti úplné poklady: Krásná kniha pohádek z večerníčků udělaná jako komiks. Fanynky Tomáše Kluse ocení knížky Tři bratři a Tajemství staré bambitky. Leckterý dospělák si rád zavzpomíná u strašidelných příběhů Čtyřlístku, maminky, babičky a tetičky zas ocení knížku s tipy na tvoření pro děti... a to ještě rozhodně není všechno!:) Těšíme se na vás od pondělka do čtvrtka, vždy od devíti do pěti!:)
Více o knize

Knižní tip 10. 7. 2015

červenec 2015
Milí čtenáři, dnes pro vás máme rovnou dvě fotky, to abychom vám vynahradili, že příští týden se žádné nedočkáte (ale nebojte, novinky v knihovně budou. Jen vás o nich nebude mít kdo informovat, protože máme čas dovolených). Vybrala jsem pětici knížek pro dospělé, jednou z nich je třeba román Básník oceněný nejen cenou Magnesia litera, ale i čtenáři serveru Databáze knih.
Více o knize

Knižní tip 3. 8. 2015

červenec 2015
V příštím týdnu z novinek vybíráme něco napínavého (Věž), něco vtipného (Půjčiti stříbro, loupiti zlato), něco romantického (Nádherný život), něco historického (Kateřina Lucemburská), něco zajímavého (Život Ruth - příběh chůvy Scarlett O´Harové) a něco pro zdraví (Smoothies podle nemocí). Protože v pondělí máme státní svátek, budeme se na vás těšit až v úterý.
Více o knize

Knižní tip: Změna formátu a 3x Listování

červen 2015
Milí čtenáři! Vy, kdo sledujete pravidelně naše páteční knižní tipy, už jste si určitě všimli, že tři týdny je nesledujete, protože žádné nejsou. Moc nás to mrzí, ale jsme nuceni přiznat, že najít každý týden knížku, která stojí za doporučení, je těžké. Ne že by krásných knížek bylo málo! Ale znáte to: někdy není čas číst, pak čtete pět titulů od stejného autora, no a detektivku jsme doporučovali minule...
Více o knize

Knižní tip: Muž bez dechu

květen 2015
Píše se rok 1943. Od bitvy u Stalingradu uběhl asi měsíc, když nedaleko města Smolensk objeví německá armáda v lese lidské pozůstatky. Na tom samozřejmě není nic až tak divného. Ten les se ale nazývá Katyňský les a brzy je jasné, že ono nalezené tělo zde rozhodně neleží samo...
Více o knize

Knižní tip: Marťan

květen 2015
Přiznám to bez mučení - sci-fi není můj šálek kávy. Tahle knížka mě ale zaujala obálkou, popiskem i nadšenými recenzemi o novodobém Robinsonovi. Prý je to bestseller a chystá se její filmové zpracování s Mattem Damonem. Tak jsem to zkusila. Sice je tam moc výpočtů, moc logiky, botaniky, fyziky a dalších věd, některé pasáže jsem četla dvakrát, ale stojí to za to.
Více o knize

Knižní tip: Tsunami blues

květen 2015
Občas se k nějaké knížce člověk nachomýtne úplně omylem. Tuhle mi doporučil čtenář, který ji u nás v knihovně marně sháněl. Půjčili jsme mu ji z Městské knihovny ve Svitavách a když ji vracel, byl tak nadšený, že jsem se rozhodla si ji přečíst taky. (Pro vás, které bych zase naladila k četbě já, mám dobrou zprávu: knížka Markéty Pilátové bude brzy ve fondu naší knihovny.)
Více o knize

Knižní tip: Poslední aristokratka

duben 2015
Když se moc nedaří, máte srdce zjihlé a potíže, radí v jedné pohádkové písničce Jan Čenský a Ivana Andrlová pustit se do díla. Sice nemysleli dílo knižní, ale já to teda rozhodně doporučuji a rovnou navrhuji konkrétní titul:) Je jím útlá knížečka Jana Bočka: Poslední aristokratka. No a komu se zalíbí, tak rovnou ještě Aristokratka ve varu.
Více o knize

Knižní tip: Pevnost devíti věží

duben 2015
Když se stane hitem nějaká kniha, další, které jsou jí nějak podobné, se vezou na stejné vlně zájmu - ať už to jsou severské detektivky, Padesát odstínů šedi, všichni možní upíři, nebo třeba Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (a kterého se úplně marně a trapně snažil napodobit indický fakír ve skříni z IKEY). Málokdy knihy z druhé vlny bývají lepší. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo, a tak vám dneska napíšu o krásné i když smutné knížce, jenž se mi líbila víc, než ty z pera momentálně hodně skloňovaného Khaleda Hosseiniho.
Více o knize

Knižní tip: Případ Pavlína

duben 2015
Každou chvilku se vám, čtenářům knižních tipů, k něčemu přiznávám. Dnešek nebude výjimkou: Do téhle knížky se mi vůbec nechtělo a rozhodně jsem ji neplánovala číst. Říkala jsem si, že rovnice "modelka + manželka oskarového režiséra" má předem zřejmý výsledek, kterým bude navoněný nezajímavý příběh, na němž se obě snaží obnovit svou popularitu. No, šeredně jsem se pletla a jsem ráda, že tahle knížka kolem mne kroužila tak dlouho, až jsem se do ní začetla:)
Více o knize

Knižní tip: Příběhy nečekaných konců

březen 2015
Spousta čtenářů, mne nevyjímaje, nemá povídky příliš ráda. Vadí mi, že než se stihnu vžít do hlavních postav, příběh končí, a už se musím přeorientovávat na nové hrdiny. Teď mne ale náhoda (přesněji kamarádka Katka a knižní výzva) přivedla k jedné malé knížce plné povídek a musím říct, že to bylo nečekaně příjemné čtení. Jejím autorem je Roald Dahl, britský spisovatel, který proslul zejména svou tvorbou pro děti. Možná vám jeho jméno nic neříká, ale určitě jste slyšeli o jeho nejslavnějším díle "Karlík a továrna na čokoládu".
Více o knize

Knižní tip: Hry a semináře

březen 2015
Milí čtenáři, mám nějakou krizi, už čtrnáct dní jsem nečetla knížku, která by stála za doporučení. Naštěstí mi včera padlo oko na naprostou klasiku: knihu Hry a semináře z dílny Divadla Járy Cimrmana. Já tedy myslím, že jejich tvorbu není třeba představovat. Jen jste možná nevěděli, že hry vyšly v jednom knižním kompletu, který milovníci českého génia určitě ocení:)
Více o knize

Knižní tip: čtenářská výzva 2015

březen 2015
Už jsem se párkrát zmínila o knižní výzvě. A pořád jsem přemýšlela, jestli vás do ní hecovat, když už je začátek roku pryč. Ale protože je březen měsíc čtenářů, a protože nikdy není pozdě začít a protože to můžete pojmout (tak jako my registraci čtenářů) ne na kalendářní rok, ale na dvanáct měsíců, tak místo knižního tipu budu dneska psát o knižní výzvě:) Možná nosím dříví do lesa, protože tahle výzva koluje po netu už pár měsíců. Ale třeba jste si napřed, stejně jako já řekli, že se do ní nezapojíte, protože nemáte čas ztrácet čas čtením knížek, které číst "musíte", ačkoli to vůbec není váš šálek čaje.
Více o knize

Knižní tip: Vyhnání Gerty Schnirch

březen 2015
Minulý týden jsem vás lákala ke čtení příběhu malé Němky Liesel, která vyrůstá během II. světové války v Německu. Dneska mám přichystaný příběh, který je v něčem podobný: taky se odehrává za války a těsně po ní, taky je hlavní hrdinkou mladá Němka. Ovšem tentokrát je to Němka po otci, Češka po matce. Jmenuje se Gerta Schnirch a žije ve válkou zmítaném Brně.
Více o knize

Knižní tip: Zlodějka knih

únor 2015
Četli jste někdy příběh, který vypráví Smrt? A navíc Smrt, která není chladnou odosobněnou postavou, nýbrž bytostí, která projevuje soucit s těmi, pro které si přišla, a soucit žádá od čtenářů pro sebe? Myslím, že je to právě postava vypravěčky, co dělá tuhle knihu výjimečnou. Ale na druhou stranu vypravěčka není důvodem, proč vás příběh očaruje. Tím je zlodějka knih Liesel, devítiletá dívka, vyrůstající ve válečném Německu. S ní prožíváte válku, strach, přátelství, lásku, naději, učíte se s ní číst a prostřednictvím jejích očí žasnete nad tím, jak ohromné bohatství má ten, kdo vlastní knížku. Byť je tou knížkou návod pro práci hrobaře.
Více o knize

Knižní tip: Syn správce sirotčince

únor 2015
Nejdřív je třeba říct, že román Adama Johnsona Syn správce sirotčince není autentický příběh. Ale to minimálně některé pasáže z Útěku z tábora 14 ostatně taky ne, jak nedávno prasklo:) A taky to není kniha pro každého, nejen proto, že má 500 stran a poměrně malá písmenka:) Nicméně kdo si chce přečíst knížku, která věrnohodně popisuje poměry, které vládnou v Severní Korei; knížku, kterou nepustíte z hlavy s přečtením poslední stránky; knížku, v níž se míchá láska s bolestí, utrpení s nadějí, krutost s touhou, absurdita s realitou, nebo ten, kdo se zapojil do Knižní výzvy 2015, ten by po tomto Pulitzerovou cenou ověnčeném románu sáhnout mohl:)
Více o knize

Mikaël Ollivier: Život k sežrání

únor 2015
Dnes budeme doporučovat knížku dětem. A to ještě asi ne všem, protože asi 300 dětí v Moravské Třebové díky LiStOVáNí ví o téhle knížce vlastně všechno:) Ale těm, co byly třeba nemocné a nedostaly ze spolužáků jinou informaci než že Lukáš Hejlík je fakt hustej týpek:D, určitě uděláme radost.
Více o knize

Knižní tip: Já, poutník

únor 2015
Musím říct, že mne takhle knížka nejdřív vůbec nijak nezaujala. Při nákupu, ani když jsem hledala, co bych si tak přečetla. Ne že by mi vadilo, že je dost tlustá, ale nějak ve mně vzbudila pocit, že jde o nějaký patrně filozofický příběh zasazený do středověku. A že má na sobě zlatou nálepku bestseller? Pche, to má dneska každá druhá knížka a rozhodně to není záruka dobrého počtení. Kolegyně takové předsudky neměla a když knížku vracela, doporučila mi ji. Naštěstí:)
Více o knize

Knižní tip: Reportér

leden 2015
V novém roce chystáme pro naše čtenáře spoustu novinek. Některé hned, některé již brzy, na některé budeme muset chvilku počkat, ale o všech budeme informovat a doufáme, že všechny budou změnou k lepšímu. Tím, co pro vás máme hned, je obměněná nabídka časopisů. Nebojte se, ty oblíbené samozřejmě zůstávají, ale místo těch nepříliš čtených jsme předplatili jiné, a právě o těch vás v rámci lednových knižních tipů budeme informovat.
Více o knize

Knihy / seznam periodik

Seznam všech dostupných periodik naleznete v našem katalogu: seznam periodik.

 

Knihy / prodloužit vypůjčky

Prodlužování přes Vaše čtenářské konto 

Přihlásíte se do svého konta a po kliknutí na tlačítko „prodluž označené výpůjčky“ dojde k prodloužení lhůty u všech výpůjček, u kterých je to možné. Následně se místo tlačítka objeví datum, do kterého byly výpůjčky prodlouženy.


Prodlužování e-mailem

K prodlužování slouží adresa knihovna@mkmt.cz. Stačí na ni zaslat Vaše celé jméno a rok narození, nebo číslo čtenářského průkazu.

Jakmile to bude možné (obvykle do 24 hodin) Vám knihovnice výpůjčku prodlouží a informuje Vás o tom e-mailem.

Ve výjimečných případech se může stát, že k prodloužení nedojde. Pokud nedostanete odpověď do do tří dnů, raději nás kontaktuje telefonicky.

 
Prodlužování telefonicky

Zavolejte na telefonní číslo 461 316 971 a sdělte knihovníkovi Vaše celé jméno a rok narození, nebo čísločtenářského průkazu.

 

POZOR! VÝPŮJČKY NELZE PRODLOUŽIT JESTLIŽE:

  • - bylo dosaženo maximální výpůjční lhůty
  • - titul si rezervoval další čtenář
  • - titul je po výpůjční lhůtě

 

Knihy / Žádanka MVS

Následující formulář mohou využít registrovaní čtenáři naší knihovny k zadání požadavku na získání knihy či článku pomocí meziknihovní výpůjční služby. Pokud nenajdete knihu v našem katalogu, vyplňte tento formulář. Snažte se prosím uvést o požadované knize nebo článku co nejvíce údajů, aby byla následná objednávka vyřízena co nejdříve.
Údaje o čtenáři
Požadovaný dokument

Knihy / Váš tip na knihu

Do zprávy uveďte prosím vaše jméno, pokud znáte ISBN, připište jej do zprávy. Děkujeme.
Kontakt na čtenáře
Tip na novou knihu